Opinie widzów
Poniżej wpisy publiczności 18. Ogrodów do kroniki Festiwalu Ogrody Muzyczne
Jestem szczęśliwa, przeszczęśliwa, że dane mi jest jeszcze poznawać świat, historię świata i wspaniałych ludzi.
Dziękuję naszym wspaniałym organizatorom, że dają nam tyle szczęścia i radości, i ciągłego zdobywania wiedzy.
Wielkie ukłony i podziękowania
Podpis nieczytelny
Warszawa 18.07.2018
Cieszę się, że Ogrody znów są. To święto muzyki. Bez tego Warszawa byłaby smutna. […] Szkoda, że tylko 4 opery. Dobrze, że są koncerty na żywo, ale muzyki operowej trochę brak. Oby w przyszłym roku było więcej.
Dzięki organizatorom za ten wysiłek i proszę o jeszcze
W. Jankowska
18.07.2018
Bardzo brakuje kawiarenki na zewnątrz namiotu.
Podpis nieczytelny
Wspaniałe jak zawsze; to dla mnie uczta duchowa. Norma [z Met] wyjątkowo wspaniała. Goście honorowi – wspaniali; Adam Krzemiński – wspaniale, że mieliśmy okazję go usłyszeć.
Gratulacje dla wszystkich organizatorów tych wspaniałych Ogrodów Muzycznych. Szczególne podziękowania dla wspaniałego i jak zawsze pełnego kultury pana Ryszarda Kubiaka.
Z poważaniem
Krystyna Sosnowska
(obywatelka dwóch kontynentów)
Jako wieloletnia uczestniczka Ogrodów Muzycznych – senior potwierdzam swoją opinię, którą wyraziłam wpisem do niniejszej kroniki w dniu 8 sierpnia 2016 r.
Nie wyobrażam sobie miesiąca lipca bez kontaktu ze sztuką, wspaniałymi koncertami, operami, baletami – wybitnymi artystami, z którymi mam kontakt dzięki Ogrodom Muzycznym.
Podziękowanie, uznanie i chwałę kieruję do wszystkich organizatorów i realizatorów tego unikalnego festiwalu, a szczególnie do Pana Dyrektora Ryszarda Kubiaka z życzeniami wspaniałych sukcesów w zakresie organizowania festiwali. Życzę dużo pomyślności, wytrwałości, zdrowia i radości życia. Uznanie kieruję również do Pana Zygmunta Krauze.
Teresa Czajkowska
21 lipca 2018
Chciałabym podziękować organizatorom i wszystkim, którzy włożyli i jeszcze wkładają swoją pracę w zapełnienie kolejnych fantastycznych Ogrodów Muzycznych.
Co roku już od tylu lat możemy żyć wspaniałą muzyką.
[…] A teraz parę myśli na temat tegorocznej oferty: jak dla mnie, to mogłoby być więcej tańca, zwłaszcza współczesnego (Mr. Gaga wspaniały!). Więcej koncertów niż w innych latach cieszy, choć puzony rozczarowały, bo były za bardzo rozrywkowe. Przywykłam w Ogrodach do bardziej ambitnej muzyki. Także film Austriackie gadanie był czymś bardzo odstającym od poziomu i mam nadzieję, że nas będziecie chronić od takich w przyszłości. Opery z Metropolitan jak zawsze wyśmienite. Ciekawy dla mnie był pomysł włączenia filmów niemuzycznych: ciekawy, zwłaszcza ten Renoira.
Gong dzwoni. Trzeba kończyć.
Bardzo brakuje naszej kawiarenki, mam nadzieję, że w kolejnych latach bez przeszkód wrócimy do dawnego formatu.
Podpis nieczytelny 2018
Jestem od wielu lat uczestniczką Festiwalu Ogrody Muzyczne. W tym roku piękny namiot, przestrzenny, łączy kawiarenkę i kącik kierownictwa.
Tylko przez tydzień cieszyliśmy się pięknym wystrojem dziedzińca; kwiaty i różne odcienie zieleni. Brawo dla p. Pełki i firmy Duet.
Na zlecenie Sejmu zdemontowano tę zieleń na dzień Zgromadzenia Narodowego, ale potem nie pofatygowano się, by wszystko wróciło na swoje miejsce. […] lekceważenie pracy innych…
– Cieszę się, że wykorzystano zeszłoroczne uwagi
– Program w tym roku urozmaicony i ciekawy. Powiew wyższej kultury. Może to wpływ Austrii?
– Niestety, widownia to przewaga seniorów, brak młodego i średniego pokolenia. Może więcej i częściej reklamować, gdzie się tylko da.
– Z obserwacji znajomych wnioskuję, że karnety i bilety są drogie, szczególnie dla emerytów. Część moich znajomych bywa tylko wybiórczo.
– Zdumiała mnie cena wody, mała butelka kosztuje tyle, co kawa, ciastko itd.
– Może udałoby się zdobyć wygodniejsze krzesła!!!
– Ciekawe komentarze p. Zygmunta Krauze, zwięzłe, konkretne, ubarwione osobistymi refleksjami
– Dla posiadaczy karnetów może należy wpisać rząd, w którym mogą usiąść, nie mówię już o numerze krzesła. Uniknęłoby się kolejek.
Elżbieta Borkiewicz
24.07.2018
A może warto zmienić nieco formułę, np. „Ogrody Sztuki”? Zaprosić przedstawicieli młodszego pokolenia – scenografów, tancerzy, projektantów? Zobaczcie, jak to robi Gutek (Kino Muranów). Niedzielne seanse ze sztuką gromadzą tłumy młodych.
Głos wnuczki
Przychodzę na „Ogrody Muzyczne” prawie od początku. Jest to wspaniała inicjatywa. Gdy kończą się, ja już tęsknię za przyszłorocznymi. Co wieczór – wspaniała uczta duchowa: na filmie i na żywo. A w tym roku [mieliśmy] też okazję poznać nieznane szczegóły I wojny światowej – film Paryż 1919. Stokrotne dzięki dla organizatorów!!!
A teraz moje uwagi. Wyrażając nie tylko swoją opinię, ale też innych uczestników Ogrodów proszę o przesunięcie w przyszłym roku rozpoczęcie na g. 18:00, godz. 19:00 – to bardzo późne powroty do domu.
Najlepsza wg mnie osoba przeprowadzająca wywiady to p. Alina Ert-Eberdt – robi to kompetentnie, kulturalnie i z wdziękiem!
I jeszcze coś z rzeczy przyziemnych. Czy można by powrócić do kawiarenki na zewnątrz namiotu, ze stolikami i monitorami? Najlepsza kawiarnia wg mnie była na pierwszych „Ogrodach”. […] Tegoroczna oferta jest słaba.
Z wyrazami szacunku
Barbara Świderska
27.07.2018
Jestem pod ogromnym wrażeniem filmu dokumentalnego Mr. Gaga. Wiem bardzo dużo o sztuce baletowej, chodzę na wszystkie możliwe przedstawienia baletowe. Ale to co zobaczyłam dzisiaj sprawiło, że jestem jak w transie. Ogromnie dziękuję za film Mr. Gaga – to bezcenna pozycja przełamująca nasze wyobrażenie o sztuce baletowej i przełamująca standardy. Gratuluję wyboru i proszę o dalsze poszukiwania przy wyborze pozycji repertuarowych.
Z wyrazami szacunku i w szczerym zachwycie
Lidia Kania
27.07.2018
Ogrody są super pod każdym względem – dobór programu, doskonale opracowany katalog.
[…] Minusy – zatory w WC, niewygodne krzesełka, słaba klimatyzacja.
Ogólnie gratulacje dla wszystkich państwa organizatorów!
Barbara Moroz
28.07.2018
Jak zwykle – muzyka i wrażenia wspaniałe.
Ale krzesła za twarde, za wąskie, mocno utrudniają przeżywanie wrażeń.
Ale na pewno do zobaczenia za rok
Małgorzata Popiołek
28.07.2018
Festiwal jak zwykle – wspaniały, tylko frekwencja mniejsza. Dlaczego? No, bo nie chcemy stąd wracać aż po północy do domu… Co roku proszę, aby rozpoczynać o g. 18.. I co…
Z szacunkiem
Sadowska F.
Warszawa 29.7.18 r.
Panie dyrektorze Ryszardzie Kubiaku, proszę o postaranie się, aby w 2019 r. w repertuarze Festiwalu znalazły się opery: Madama Butterfly, Nabucco i Aida.
Barbara N. (nazwisko nieczytelne).
29.07.2018
Dziękuję Panu Krauze za świetne wprowadzenia do koncertów. To wielka przyjemność słuchać erudyty; pełnej kultury człowieka. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach.
Bardzo dziękuję.
Jola Grabowska
20.07.18
Dziękuję za wspaniałe przeżycia […]. Salon Letni Warszawy [jak nazywa się Ogrody Muzyczne] jest jednym z najwspanialszych festiwali wakacyjnych. Gratuluję Panu Dyrektorowi Ryszardowi Kubiakowi pomysłu oraz kreowania pozytywnego wizerunku muzycznej stolicy.
Barbara Tekieli
30. 07.18 r.
Szanowni Organizatorzy Ogrodów Muzycznych 2018, jak również poprzednich.
Program z roku na rok coraz lepszy i ciekawszy, a według mnie i mojego gustu w tym roku rewelacyjny. Ogromne podziękowania za trud, wysiłek. [Życzę] dalszej wytrwałości w pokonywaniu wszelkich przeszkód w przyszłości. No i gdyby tak w repertuarze znalazły się:
1) Luisa Miller z P. Beczałą i P. Domingo
2) Płomień Paryża w wyk. Teatru Bolszoj
3) No i może ku radości i rozrywce a mniej poważnie, któryś z koncertów André Rieu.
Jeszcze raz za wszystko ogromne PODZIĘKOWANIA za możliwość obcowania z tak wspaniałą sztuką.
Hanna Szendel
Warszawa, 31 VII 2018
Cudowne przedsięwzięcie! Jestem tu od kilka lat z małymi przerwami. Czuję się odbudowana, uzdrowiona i uszczęśliwiona. Wspaniały dobór programu. Zawsze żałuję, że kończy się lipiec i trzeba spaść z nieba ma ziemię. Bez kultury nie da się żyć!
Życzę Ogrodom Muzycznym długich lat życia. Wszystkim Państwu – Twórcom, Wykonawcom, Prowadzącym, Odpowiedzialnym życzę wielu inspiracji, dobrego zdrowia i niegasnącej nadziei na przyszłość. Ogromnie wdzięczna za tyle dobrego
Dolores Hilińska
W-wa, 31.07.2018
Bardzo, bardzo duże dzięki za 18. Ogrody Muzyczne, wszystkie pozycje były bardzo interesujące, a niektóre wręcz poruszające. Do tych poruszających zaliczam 3 pozycje dotyczące I wojny światowej, a zwłaszcza Traktat dla pokoju. Dowiedziałam się z tego filmu dużo więcej o historii Europy niż z nauki historii w szkole. Osobiście uważam, że ten film powinien być pokazywany w szkołach, a bardzo dobrze by było, gdyby obejrzał go każdy Polak; nie zaszkodziłoby, gdyby był rozpowszechniany w różnych krajach Europy.
Wasza stała uczestniczka od 17 lat (o 1 festiwalu nie wiedziałam)
Do zobaczenia za rok
Bożena Sprycha
Warszawa, 31.07.2018
Fot. Sylwia Księżopolska