About Festival

19. Ogrody Muzyczne – program

19. Ogrody Muzyczne – program

Z biegiem Loary/Au long de la Loire
30 czerwca – 28 lipca 2019 Dziedziniec  Zamku Królewskiego w Warszawie – Muzeum
Gość honorowy:
Region Centralny-Dolina Loary/ Region Centre-Val de Loire – Francja

30.06 niedziela/ Sunday, g.  18:30
Prolog
Muzyka filmowa
Gershwin,  Komeda, Kosma,  Kuźniak, Mancini,  Matuszkiewicz, Monk, Williams, Young i inni
Chopin University Big Band
Piotr Kostrzewa  –  kierownik artystyczny
Daniela Ozdarska, Łukasz Lipski –  śpiew

1.07 poniedziałek/Monday g.  18:30
Inauguracja festiwalu
Koncert na stradivariusie
Gesualdo da Venosa , Karłowicz, Piazzolla, Wajnberg
Janusz Wawrowski  –  skrzypce (stradivarius z 1685 r.) i orkiestra smyczkowa Warsaw Players

2.07 wtorek/Tuesday g. 18:30 
Film Księżniczka w oślej skórze/Peau d’âne (1970),  1 godz. 50 min.
Baśń muzyczna,  muzyka Michel Legrand, reż. Jacques Demy
W rolach głównych: Catherine Deneuve, Jean Marais, Jacques Perrin

3.07 środa/Wednesday g. 18:30 
Opera* G. Verdi Traviata The Metropolitan Opera (2018) 2 godz.  40 min.
Nowa inscenizacja pod batutą nowego dyrektora muzycznego Met
W rolach głównych: Diana Damrau i Juan Diego Flórez
Yannick Nézet-Séguin  –  dyrygent

5.07 piątek/Friday g. 18:30 
Balet* J. Neumeier  Niżyński/Nijinsky  Ballet by John Neumeier (2017) 2 godz. 35 min
Muzyka: Chopin, Schumann, Rimsky-Korsakov, Szostakowicz
Tańczą: Alexandre Riabko, Carolina Agüero, Alexandr Trusch, Carsten Jung, Lloyd Riggins, Anna Laudere, Hamburg Ballett
Gość wieczoru: Bożena Kociołkowska, artystka baletu, choreograf, pedagog

6.07 sobota/Saturday g.  18:30 
Opera* G. Verdi  Aida The Metropolitan Opera (2018)  3 godz. 5 min.
Nowa obsada, gorące nazwiska!
W roli tytułowej – Anna Netrebko, w partii  Amneris – Anita Rachvelishvili
Nicola Luisotti – dyrygent

7.07 niedziela/Sunday g. 18:30
Balet* Carmen-Suita & Pietruszka Teatr Bolszoj (2019)
2 godz. 20 min.
G. Bizet, R. Szczedrin/A. Alonso (Carmen); I. Strawiński
/E. Clug (Pietruszka). Paweł Sorokin – dyrygent
W rolach głównych Swietłana Zacharowa, Denis Rodkin,
Denis Sawin, Jekaterina Krysanowa

8.07 poniedziałek/Monday g.  18: 30 
Koncert na instrumencie wymyślonym przez Leonarda da Vinci
Isaac,  des Prez,  Obrecht, Willaert, Attaingnat, Luzzasch, Gabrieli, Valente, Marais
Sławomir Zubrzycki
– viola organista
Film  Leonardo – wewnątrz umysłu geniusza /Leonardo  –  Inside The Mind of A Genius BBC  (2013) 1 godz. 28 min.
Dokument
Narrator –  Peter Capaldi

9.07 wtorek/Tuesday g.  18:30
Wieczór francuski Z biegiem Loary
Film Król architekt/Chambord, le Château, le Roi et l’Architecte (2015) 1 godz. 50 min.
Dokument, reż. Marc Jampolsky
Gość wieczoru: Mathilde Gamassou

10.07 środa/Wednesday g. 18:30
Film Montserrat Caballé  (1993) 1 godz. 15 min.
Dokument, reż. Chris Hunt
Bohaterka –  Montserrat Caballé 
Gość wieczoru: Izabella Kłosińska, śpiewaczka operowa, sopran

12.07 piątek/Friday g. 18:30
Musical* J. Larson Rent 2 godz. 35 min.
Trzy nagrody Tony w 1996: dla najlepszego musicalu,  dla najlepszego libretta i za najlepszą muzykę. 
Autorowi, kompozytorowi i dramaturgowi, w tym samym roku przyznano pośmiertnie Nagrodę Pulitzera.

13.07 sobota/Saturday g. 18:30
Opera* G. Puccini Dziewczyna z  Dzikiego Zachodu/La fanciulla del West The Metropolitan Opera (2018)  3 godz. 30 min.
W rolach głównych:  Eva-Maria Westbroek, Jonas Kaufmann, Željko Lučić

14.07 niedziela/ Sunday g. 18:30 
Balet* L. A. Minkus /M. Petipa, S. Chudiekow  Bajadera Teatr Bolszoj  (2019) ok. 2 godz.  45 min.
W partii tytułowej –  Olga Smirnowa, primabalerina Teatru Bolszoj

15.07 poniedziałek/Monday g.  18:30 
Koncert e-Śpiewnik
Pieśni z Moniuszkowskich Śpiewników domowych w niecodziennym wykonaniu.
Agata Zubel, Andrzej Bauer, Cezary Duchnowski

16.07 wtorek/Tuesday  18:30
Film  Koncert pod wieżą Eiffla/Concert Sous la Tour Eiffel (14.07.2018) 2 godz. 
Kompozytorzy: Bellini, Mozart, Gluck, Offenbach, Massenet, Ravel, Gounod
Śpiewacy:  Aida Garifullina, Joyce DiDonato, Philippe Jaroussky, Matthias Goerne, Patricia Petibon, Jean-François Borras, Sarah Nemtanu, Deborah Nemtanu, Khatia Buniatishvili, Renaud Capuçon
François-Xavier Roth  – dyrygent
Orchestre National de France, Radio France Chorus
Gość wieczoru: Piotr Buszewski, tenor, najlepszy Polak w 10. Konkursie Moniuszkowskim

17.07 środa g. 18:30
Kantata sceniczna*  C. Orff  Carmina Burana  Festiwal w Lubljanie (2017) 1 godz. 25 min.
 La Fura dels Baus – grupa teatralna z Katalonii
Josep Vicent –  dyrygent
Orkiestra Filharmonii Słoweńskiej i połączone słoweńskie chóry
Gość wieczoru: Katarzyna Kacprzak, iberystka i teatrolożka

19.07 piątek/Friday g. 18:30
Amore – hołd miłości*  André Rieu i jego Orkiestra Johanna Straussa w Maastricht (2018) 2 godz.  50 min.

20.07 sobota/Saturday g. 18:30
Opera* G. Rossini Włoszka w Algierze/ L’Italiana in Algeri  Festiwal w Salzburgu (2018) 3 godz. 5 min.
W roli tytułowej  –  Cecilia Bartoli

21.07 niedziela/Sunday g. 18:30
Balet* J. Schneitzhöffer/J. Kobborg Sylfida Teatr Bolszoj (2018) 2 godz.
W rolach głównych: Anastazja Staszkiewicz, Siemion Czudin

22.07 poniedziałek/Monday g. 18:30
Koncert
W programie estoński folk i jazz
Estonian Voices – 6-osobowy zespół wokalny

23.07 wtorek/Tuesday g. 18:30
Film Bésame mucho (2018) 2 godz. 
Kompozytorzy:  Mendéz, Fernández, José Antonio, Jiménez
Juan Diego Flórez & Band

24.07 środa/Wednesday, g. 18:30
Film Dwie wiolonczele dwie twarze/2 Cellos 2 Faces  (2018) 1 godz. 15 min.
Dokument, reż.  Aleš Verbič, Svetlana Dramlic
Bohaterowie – Luka Šulič i Stjepan Hauser
Gość wieczoru: Piotr Jakubowski, socjolog kultury

26.07 piątek/Friday g. 18:30
Film  Hollywood w Wiedniu – Świat Hansa Zimmera/Hollywood in Vienna – The World of Hans Zimmer (2018) 2 godz. 
Muzyka – Hans Zimmer
Wykonawcy: Lisa Gerrard, Valentina Nafornita, Pedro Eustache, Luis Ribeiro, Eliane Correa, Rusanda Panfili

27.07 sobota/Saturday g.  18:30
Film  Droga między nutami (2018) 1 godz. 35 min.
Dokument, reż. Jan Sosiński
Bohater – Zygmunt Krauze
(pokaz przedpremierowy)
Gość wieczoru: Jan Sosiński, reżyser

Ogłoszenie wyników plebiscytu Złota Konewka 2019

28.07 niedziela, g. 18:30
Opera G. Bizet Carmen Festiwal w Bregencji (2017) 2 godz. 25 min.
Złota Konewka 2018 (powtórzenie)
W rolach głównych: Gaëlle Aequez, Daniel Johanssson, Scott Hendrics, Elena Tsallagova

Zakończenie festiwalu

Dziecięce Ogrody Muzyczne
Środy/Wednesdays, g. 10:00 i 11:30

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie

* nagrania; czas projekcji obejmuje ok. 20-minutową przerwę (czas trwania filmu o Lenardzie da Vinci, 8.07, jest rzeczywisty, przerwa nastąpi po koncercie).

Lata w nawiasach przy projekcjach oznaczają rok nagrania przedstawienia.

Organizatorzy Festiwalu Ogrody Muzyczne

Festiwal Ogrody Muzyczne

realizacja: estinet.pl
do góry