21 VII piątek

»
«

19:00

Andrea Bocelli – Love in Portofino


Andrea Bocelli – Love in Portofino/
1 godz. 37 min.
Rejestracja koncertu, który odbył się w sierpniu 2012 r. w Portofino.

Reżyseria TV: David Horn
Produkcja: Universal Music 2013

Gość wieczoru: Janusz Marynowski – dyrektor Orkiestry Sinfonia Varsovia

„Utalentowany artysta z kręgu kultury pop, który jednak nie jest śpiewakiem operowym” – jak określił Andreę Bocellego Plácido Domingo – ma tysiące fanów na całym świecie. W Polsce jego płyty osiągają status podwójnie platynowych.
Koncert w Portofino na Riwierze Włoskiej został zrealizowany w konwencji widowiska telewizyjnego.
Bocelli, który po latach występów czuje się już na estradzie jak ryba w wodzie, nie tylko śpiewał, ale również zapowiadał kolejne utwory. Towarzyszyli mu muzycy klasyczni, ale niestroniący od muzyki popularnej: skrzypaczka Caroline Campbell,skrzypek David Garrett i trębacz Chris Botti. Narzeczona Bocellego, Veronica Berti, zaśpiewała z nim w duecie Somethin’ Stupid, wylansowane przez Franka Sinatrę. Solistom akompaniowała 40-osobowa orkiestra i sekcja rytmiczna.
Program wypełniły wyłącznie piosenki o miłości. Nie mogło w nim zabraknąć Miłości w Portofino Freda Buscaglione, którą w Polsce znamy ze słowami Agnieszki Osieckiej w świetnych interpretacjach Sławy Przybylskiej, Anny German czy Katarzyny Groniec. Posłuchajmy, jak ten i inne evergreeny śpiewa najsłynniejszy włoski poptenor.

Tekst: Alina Ert-Eberdt
Fot. materiały promocyjne

Partnerzy i sponsorzy Festiwalu Ogrody Muzyczne

Festiwal Ogrody Muzyczne

realizacja: estinet.pl
do góry